Hana Švábová – Holky Futsalky

Jaké 3 věci ti vadí na české společnosti a proč?

Vadí mi, že jsou Češi přehnaně konzervativní. Jsou často zapšklí, neusmívají se, vypadají neustále naštvaně. Jsou jednoduše ovlivnitelní, spousta lidí jen přebírá názor někoho jiného.

Většina lidí je spíše pasivní a nesnaží se řešit situace, které by jim neměly být jedno. Proč si myslíš, že to tak je?

Jsou líní, pohodlní a možná se bojí vystoupit ze své komfortní zóny. Všechno se přeci vždy “nějak” vyřeší. Pokud ne, tak zvyknout se dá na všechno. Aspoň máme na co pořád nadávat.

Co tě vedlo k tomu, že jsi založila ženský futsalový tým?

Chtěla jsem se víc hýbat a napadlo mě, že nějaký kolektivní sport mě spíše donutí k nějaké pravidelnosti. Kopání do míče je spíše výsadou mužů a přišlo mi to jako výzva naučit se to. A celkem brzy mi došlo, že by to mohlo zajímat i ostatní. Máme teď tým čítající skoro dvě desítky holek, trenéra, máme pravidelné tréninky a pořádáme charitativní turnaje. Plánujeme navštívit i domov pro seniory a jen tak tam strávit čas s lidmi, něco napéct, donést babičkám kytičky a udělat jim radost.

Co ti tato aktivita přináší osobně?

Jednak naše tréninky jsou ohromná zábava. Není to jako na tělocviku někde na základce, kdy se každý styděl. Opravdu hodně se smějeme a díky trenérovi si zažijeme i pořádnou makačku. To, co mě ale naplňuje nejvíc, je ten charitativní přesah. A v neposlední řadě je to zajímavá zkušenost i po profesesní stránce. Rozvíjím svoje manažerské i marketingové dovednosti.

Co se ti líbí na kampani #nenimitojedno a proč by se měli ostatní zapojit?

Nejsem člověk, který by jen stál v koutě a mlčel, když se mu něco nelíbí. A kampaň #nenimitojedno je o vyjadřování názorů, o pomoci, o solidaritě. Věřím, že je mezi námi dost lidí, kterým se něco nelíbí, mají názor a chtějí něco změnit. Ne jen nechat plynout slova, ale reálně něco dělat. A je jedno, jestli jde o problémy lokálního nebo globálního charekteru. Bylo by fajn dozvědět se, co ostatní trápí a společně třeba přijít na to, co se s tím dá dělat.
0 Komentářů