Cílem kampaně #nenimitojedno je zapojit především mladé lidi do věcí, které se okolo nich dějí.

YMCA v České republice chce prostřednictvím své kampaně, která vznikla v návaznosti na celosvětovou iniciativu #giveavoiceYMCA, dát hlas mladým lidem. Chceme poskytnout prostor ke sdělení toho, co mladé trápí a zajímá. Již od roku 1844 YMCA na celém světě usiluje o plnohodnotný život mladých lidí a na našem území se o to samé snažíme s přestávkami již od roku 1921.

Kampaň na internetu doplňuje 4000 kartiček, které byly rozdány dětem a mladým lidem z celé České republiky, kteří jsou ve věku od 7 do 30 let. Ptali jsme se, co jim není jedno a už nyní jsme se hodně dozvěděli. Tato kampaň trvá již od června roku 2016.

V tomto i v následujících letech chceme navázat na názory, které získáme z kartiček i internetu, a pokusit se mladým lidem pomoci v jejich úsilí, s jejich problémy a vést je k tomu, aby nebyli pasivní či bezohlední. Jedním z cílů naší organizace je vést mladé lidi k demokracii a věříme, že vyjadřování vlastních názorů je jedním z důležitých prvků demokracie. Chceme také uspořádat několik akcí, které budou přímo reagovat na nejčastěji se vyskytující podněty.

Jsme přesvědčeni, že prakticky každý z nás má něco, co by chtěl změnit nejen ve svém soukromém životě, ale i ve světě okolo nás.

Chceš se také zapojit? Je to jednoduché!

Stačí na sociálních sítích (Facebook, Instagram, Twitter) napsat, vyfotit nebo i natočit, co Ti není jedno a k příspěvku přidat hashtag #nenimitojedno. Některé příspěvky od ostatních si můžeš prohlédnout tady.
A zapojit se můžeš i tím, že necháš komentář přímo zde, ve spodní části podstránky.

Děkujeme předem všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpoří naší kampaň.